داکت اسپلیت

سرمایش و گرمایش هتل

برای سرمایش و گرمایش هتل چه باید کنیم؟

هتل‌ها داری اتاق‌های مختلف در ابعاد و اندازه‌های گوناگون هستند که به سرمایش و تهویه مطبوع مناسب نیاز دارند. این موضوع یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هتل‌داران است.
سیستم تهویه مطبوع هتل باید شرایط زیر را داشته باشد:
سرمایش و گرمایش هتل برای هر اتاق باید جداگانه و مستقل عمل کند. تا در صورت خرابی تهویه مطبوع باقی اتاق‌ها را دچار مشکل نکرده و بلا استفاده نباشند.
سرمایش و گرمایش هر اتاق‌ باید قابلیت همخوانی با سیستم کنترلی اتاق و همچنین کاربری راحت برای میهمانان اتاق را داشته باشد.
جا نمایی دستگاه سرمایش و گرمایش باید در ورودی اتاق‌ها و زیر سقف باشد. فضای دیوار اتاق هتل که دارای طراحی خاص هر هتل است اشغال نکند. همچنین زیبایی مناسبی را به طراحی داخلی هتل بدهد.
چه سیستم سرمایش و گرمایشی مناسب هتل است؟
نخست باید توجه داشت که کولرهای ابی چون قابلیت کنترل دما و رطوبت را ندارد جز سیستم‌های تهویه مطبوع محسوب نمی‌‌شود.
پس یک هتل خوب که آرامش میهمانانش در اولویت است از این سیستم استفاده نمی‌کند.
بهترین پیشنهاد برای هتل‌ها سیستم‌های مستقل هر اتاق است؛ زیرا سرمایش و گرمایش همه اتاق‌های هتل را درگیر می‌کند. پس بهتر است هر اتاق و یا هر زون به‌صورت مجزا دستگاه تهویه مطبوع و سیستم گرمایش و سرمایش خود را داشته و از آن بهره‌مند شود.
داکت اسپلیت‌ها در ظرفیت‌های 18000Btu تا ۳۶۰۰۰Btu متناسب با ابعاد اتاق بهترین و مستقل‌ترین سیستم پیشنهادی می‌تواند باشد که قابلیت گرمایش آن با کویل آب‌گرم است که روی دستگاه نصب می‌گردد و در زمستان مصرف برق بسیار اندکی نسبت به شاید سیستم‌های تهویه مطبوع دارد.
در تابستان داکت اسپلیت سرمایش مطلوب را برای هر اتاق هتل تامین می‌کند و در مصرف برق بسیار صرفه‌جویی می‌گردد.
محل نصب هواساز داکت اسپلیت‌ها معمولا زیر سقف راهروی ورودی اتاق‌ها است. این هواساز یا واحد داخلی داکت اسپلیت معمولی ارتفاعی تا حدود ۳۰ سانت از زیر سقف کاذب را اشغال می‌کند که بهترین جانمایی از نظر معماری داخلی را دارد. توسط یک دریچه خطی، هوای مطبوع و مناسبی به اتاق هتل‌ می‌دهد.
ترموستات بدون سیم داکت اسپلیت این امکان را به میهمان می‌دهد که‌ دمای مطلوب را تنظیم نماید و می‌تواند در حالت خواب قرار دهد که تنظیمات به‌صورت خودکار در طول شب توسط دستگاه صورت پذیرد.
داکت اسپلیت‌های مناسب که از نظر اقتصادی و هم دوام و با کیفیت باشند داکت‌ اسپلیت‌هایی هستند که دارای استاندار AHKI امریکا و‌ مناسب با درجه آب هوای خشک و آب‌وهپای حاره‌ای طراحی می‌شوند.
برای مشاوره در خصوص انتخاب بهترین سیستم سرمایش و گرمایش هتل می‌توانید با مهندسین شرکت گلدمن اطلس ارائه‌دهنده سیستم‌های تهویه مطبوع گودمن، گلدمن و یورک تماس حاصل نمایید تا در انتخاب بهترین سرمایش هتل کنار شما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *